שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שירות ומרכז הזמנות

1-700-70-22-70

4 דרכים להתמודדות עם הבדידות בגיל השלישי

lonly

זה הזמן לעשות דברים שבעבר לא היו לכם את הזמן והראש הפנוי לעסוק בהם. הנה מספר דוגמאות לעיסוקים שיסייעו לכם להתמודד עם תחושת הבדידות שעלולה לתקוף אתכם לפעמים:

  • אמצו בעל חיים – הבית ריק ואתם מתגעגעים למישהו שיקבל את פניכם בשמחה כשאתם שבים הביתה? גשו לאחת העמותות הקרובות לביתכם ואמצו לעצמכם חבר פרוותי. הקפידו להתייעץ עם המתנדבים במקום ולוודא שרמות האנרגיה של הכלב/ החתול תואמות את אלה שלכם. זו יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה והצלה של ממש עבורו (וגם עבורכם).
  • התנדבות בעמותות שונות – ישנן עמותות רבות המשוועות למתנדבים. בחרו לעצמכם עמותה שמטרתה קרובה לליבכם וצרו איתה קשר. תחושת הסיפוק שתחושו, בצד היציאה מבין ארבעה קירות הבית, תפגנה את תחושת הבדידות עד מהרה.
  • מעבר לדיור מוגן – אחד מהגורמים בתחושת הבדידות הוא חוסר המפגש ביניכם לבני גילכם. מן הסתם, לילדיכם ולנכדיכם יש נושאי שיחה אשר מעניינים אותם ואתכם מעט פחות, ולהפך. מעבר לדיור מוגן עצמאי, המנהל קהילה חברתית תרבותית ופעילויות משל עצמו יכול להוות פתרון מעולה ולפתוח לכם פתח לחוויות ולהיכרויות חדשות ומעניינות.
  • מציאת תחביב חדש – תמיד חלמתם לצייר, אולם לא היה לכם חדר פנוי כדי למקם בו את פינת העבודה שלכם? תמיד רציתם ללמוד שפה נוספת, אבל לא הצלחתם למצוא לכך את הזמן? כעת עומדים לרשותכם המקום, הזמן ואף הראש הפנוי מאחריות לילדים – זה הזמן להגשים את כל מה שחלמתם לעשות.

לסיכום:

תוחלת החיים שלנו עלתה והגיל השלישי פוגש אותנו מלאי מרץ ומסוגלים כמעט להכל. אל תבזבזו את הזמן בשקיעה ברחמים עצמיים, זה הזמן שלכם לעצמכם – נצלו אותו עד תומו.

אהבת את הכתבה? שתף עם חברייך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

יצירת קשר

mati2

לחברה מערכת ניהול מאושרת של מכון התקנים

אודות ליברטי

חזון החברה הינו הכרת תודה להורינו היקירים לסבים ולסבתות שלימדו אותנו כל כך הרבה על החיים במהלך השנים ומעניקים לנו השראה יום אחר יום.
צוות החברה שם כמטרה את התאמת המוצר לכל לקוח באופן מדוייק ככל הניתן על מנת לאפשר לבני גיל הזהב לחיות בכבוד ובנוחות מרבית.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פניה, צוות ליברטי

mastercard visa
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ליברטי
Font size
ניגודיות