שירות ומרכז הזמנות 1700-70-22-70

כסא גלגלים

אילו סוגי הליכונים קיימים?

הליכון הוא אביזר עזר למבוגר לניוד ממקום למקום במקרה שמקל הליכה כבר לא עוזר. ההליכון מיועד להליכה על ידי השענת שתי הידיים על ידית ההליכון והתקדמות איטית. הוא מעניק למבוגר ביטחון עצמי בעת הליכה ממקום למקום. סוגי ההליכונים הקיימים: רולטור – הליכון בעל ארבעה גלגלים. ישנו רולטור המיועד לא רק להליכה אלא גם לישיבה… מעליו מותקן משטח המשמש בשעת הצורך ככיסא. על הרולטור מותקן מעצור לעצירה נוחה ומהירה של ההליכון. סוג נוסף של הליכון הוא הליכון בעל 3 גלגלים. היתרון שלו הוא הקלות להתנייד בו במקומות צפופים, אך בסוג הליכון זה לא קיימת אופציה של כיסא. 

עוד סוגי הליכונים

סוגי הליכונים נוספים: הליכון עם 2 גלגלים במוטות הקדמיים ואילו במוטות האחוריים מחוברים אליהם גומיות למניעת החלקה ונפילה. סוג נוסף הוא ההליכון המתקפל, המאפשר לשאת אותו באוטובוס או ברכב. סוג נוסף הוא הליכון אמות, הוא מיועד לאנשים שיש להם בעיה בכפות הידיים, הליכון זה מאפשר להם להתנייד באמצעות הישענות על האמות. הליכון אמות הוא בעל 4 גלגלים עם מעצור בטיחות. ניתן גם להפוך הליכון מתקפל להליכון אמות על ידי חיבור של ידיות אמה לשני צדדי ההליכון. יש גם הליכון אמות העובד בשיטה הידראולית להשגת נוחות מקסימלית. ישנם הליכונים המותאמים לאנשים נמוכים במיוחד. הליכון נוסף הוא ההליכון האחורי, ההליכון ממוקם בעת ההליכה מאחורי המשתמש, הוא מיועד למבוגרים בעלי בעיה של שיווי משקל וחוסר יציבות. בנוסף קיים הליכון קימה שמעבר לכך שהוא משמש למטרת הליכה הוא גם מיועד לתמוך ולסייע לקשיש לקום ממצב של ישיבה למצב של עמידה.

טיפים לבחירת הליכון מוצלח

הליכון כבד עלול לסרבל במקום להקל, ולכן, מיותר לציין שצריך לבחור בהליכון קל. אחרי שחשבנו על קלות נבדוק את צורת הקיפול והפתיחה, אם הם קלים הם מתאימים לנו. לאחר מכן נבדוק את האיכות והנוחות, ולבסוף גם את המחיר… הליכון שניתן להניח סלסלה בחלקו הקדמי הוא לוקסוס מיוחד שמגיע להורים (אחרת אתם תצטרכו לשאת את הסלים…). החומר ממנו עשויים ההליכונים השונים: יש המיוצרים מנירוסטה ויש המיוצרים מפלדה, הנירוסטה הם בעלי משקל קל יותר.

פעולות חשובות לשמירה על איכות ההליכון וסקירה קצרה על אביזרי עזר נוספים

יש לכוון את ההליכון לגובה האופטימלי, כך זה יהיה יותר נוח למבוגר, ימנע נזק לטווח קצר וגם יישמר לאורך זמן. בתחתית הליכון בעל 2 גלגלים מותקנות גומיות למניעת החלקה, מומלץ לבדוק מפעם לפעם אם לא נשחקו, במידה שכן, יש להחליפם בגומיות חדשות אותן ניתן לרכוש בכל החנויות של אביזרי עזר למבוגרים. מוצרים נוספים המיועדים להקל על ניוד ועצמאות המבוגר: כיסא גלגלים, כיסא לרחצה, ידית לאמבטיה, מיטה סיעודית, מעקה מיוחד למיטה, חיתולים ומוצרי ספיגה למבוגרים ועוד.

מאמרים נוספים

  0
  העגלה שלך
  יש להוסיף 350.00 עלות מוצרים על מנת להגיע לסכום המקנה משלוח חינם
  350
  העגלה שלך ריקהמעבר לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   כיף לראותך! כנס/י לאתר
   כיצד אפשר ליצור איתנו קשר