שירות ומרכז הזמנות 1700-70-22-70

כסא גלגלים

בעיות רפואיות נפוצות בגיל השלישי

את הזמן לא ניתן לעצור ובסופו של דבר כולנו נגיע לתקופת הגיל השלישי. עם כניסתנו לתקופה זו של החיים, גופנו חשוף יותר ויותר לפגעי הזמן, מה שעלול להתבטא בבעיות רפואיות שונות. בשורות הקרובות נסקור בפניכם את כמה מהבעיות הרפואיות היותר נפוצות בתקופת הגיל השלישי ואת אפשרויות הטיפול בהן.

 

בעיות שמיעה

כולם מבקשים מכם להוריד את הווליום של הטלוויזיה אבל לכם העוצמה נשמעת תקינה? דעו לכם כי אתם לא לבד. עם השנים מתדרדרת המערכת העצבית של מנגנון השמיעה שלנו עד לכדי פגיעה סימפטומטית שבאה לידי ביטוי בקשיי שמיעה. למעשה, כל אחד מאיתנו יסבול בשלב זה או אחר מבעיות שמיעה בגיל השלישי, כתלות באורח החיים, החשיפה לרעשים והנטייה הגנטית. אך חשוב לדעת שעדיין ניתן לשמור על איכות חיים גבוהה, גם כאשר הפגיעה היא קשה ומשמעותית. הפתרון מגיע בדמות מכשירי שמיעה, כאשר כיום ניתן להשיג סבסוד מלא או חלקי עבורם דרך קופות החולים. קיימים גם מכשירים מתקדמים נוספים שמאפשרים סנכרון בין מכשירי השמיעה למכשירים אחרים בבית כגון הטלוויזיה, צלצול הפעמון בדלת, הטלפון הסלולרי ועוד.

 

בעיות בראייה

גם העיניים שלנו נחלשות עם השנים, כאשר אחת הבעיות היותר שכיחות בנושא זה היא קטרקט. במצב זה עדשת העין נעשית עכורה ונגרמת הפרעה לראייה, דבר שמתבטא באופנים רבים דוגמת ראייה מטושטשת, הגבלה של שדה הראייה, תחושת סינוור מוגזמת במקומות מוארים, קשיי ראייה בלילה ולעיתים אף כפילות ראייה וחוסר יכולת להבדיל בין צבעים. רוב רובם של חולי הקטרקט הינם בני 65 ומעלה כך שמדובר בבעיה רפואית שכיחה ביותר בקרב בני הגיל השלישי, שפוגעת באיכות החיים שלהם. ניתן לטפל בבעיה באמצעות האופציה הכירורגית. ניתוח קטרקט כולל את הוצאת החלק העכור של העדשה והחלפתו בעדשה מלאכותית (קרויה גם “עדשה תוך- עינית). מדובר בתהליך פשוט שברוב המקרים לא יצריך מכם יותר מיום אשפוז.

 

בעיות בסוגרים

עוד תופעה שמתחילה להופיע בגיל השלישי ומביישת רבים, היא בעיית שליטה בסוגרים. התופעה עלולה להופיע בקרב 2 המינים אך נפוצה יותר אצל נשים, שכן היחלשות דופן שרירי האגן ושינויים פיזיולוגיים לאחר לידות, גורמים בסופו של דבר גם להיחלשות הסוגרים ולדליפת שתן באופן שאינו רצוני. מי שסובל/ת מבעיות שליטה בסוגרים עשוי/ה לחוש דחיפות בצורך להטיל שתן, מבעיות בריקון השלפוחית לחלוטין ומבריחת שתן בעת מאמץ. הכוונה במאמץ היא לאו דווקא בביצוע פעילות ספורטיבית אלא כל פעילות שגורמת לעלייה בלחץ התוך בטני, כגון צחוק או שיעול. הפתרון מגיע בדמות שימוש במוצרי ספיגה למבוגרים.

 

בעיות יציבה

בעיות רפואיות נפוצות נוספות בגיל השלישי הן בעיות של יציבה. אנשים רבים עשויים לסבול במהלך הזמן משיווי משקל לקוי, קשיים בהליכה, במעבר משכיבה לעמידה ובזמן עלייה במדרגות. חלק מהתופעות קשורות לגיל והיחלשות הגוף ואילו אחרות הינן תוצאה של שימוש בתרופות לטיפול בבעיות אחרות שמופיעות ככל שמזדקנים (למשל, תרופות לטיפול בהורדת לחץ דם או כנגד סכרת). בחלק מהמקרים תרגילי פיזיותרפיה ותרגילי התעמלות עוזרים להקל על המצב, כשניתן גם להיעזר באביזרים למיניהם דוגמת מקלות הליכה. 

 

מאמרים נוספים

  0
  העגלה שלך
  יש להוסיף 350.00 עלות מוצרים על מנת להגיע לסכום המקנה משלוח חינם
  350
  העגלה שלך ריקהמעבר לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   כיף לראותך! כנס/י לאתר
   כיצד אפשר ליצור איתנו קשר