שירות ומרכז הזמנות 1700-70-22-70

pexels-photo-4506109

כאבים בעצם הזנב – הגורמים והפתרון

כאבים בעצם הזנב, או בשמה המקצועי, קוקסידיניה, אשר נובעים משלל סיבות, בהן השמנת יתר, תת תזונה והיריון, הם כאבים אשר משפיעים על חיי היומיום, אפילו בביצוע הפעולות הבסיסיות ביותר. אז כיצד נוצרים כאבים בעצם הזנב, ומה הפתרון?

עצם הזנב – בפירוט קצר

עצם הזנב, אשר מכונה בעברית עצם העוקץ, ובלועזית קוקסידיניה, היא החלק התחתון של עמוד השדרה האנושי, המורכב מכ – 4 חוליות. על עצם זו נאחזים מספר משרירי האדם, בהם שריר העוקץ ושריר העכוז הגדול, אשר בין היתר, מסייעים לנו במעמד השירותים, וביתר דיוק, בעת הפרשת צואה. 

כפי שנוכחתם לדעת אם הגעתם לקריאת מאמר זה, עצם הזנב מועדת לפורענות. העצם המדוברת נמצאת במקום באסטרטגי לקבלת חבלות, שכן אנו יושבים אנו מביאים אותה לכדי מגע בכל פעם שאנו מגיעים לתנוחת ישיבה. נפילות, עומס משקל או מכה משמעותית יכולה להביא לפגיעה בעצם, ולעיתים, אף לשבירתה.

אז מה הגורמים לפגיעות בעצם הזנב?

כאמור, העצם האמורה לא פעם נחבלת, מה שמביא לכאבים בדרגות משתנות, החל מכאב מינורי ופעוט, ועד לכאבים חריפים למדי, אשר מקשים באופן משמעותי על פעולות בסיסיות שונות, ובראשן ישיבה. 

הבסיסית ביותר – נפילה ופגיעה ישירה

אומנם בקרב ילדים הדבר קורה יותר, אך נפילות אינן דבר נדיר, במיוחד במהלך התבגרות גוף האדם והתערערות היציבות. נפילה ישירה על עצם הזנב, או במילים אחרות, על הישבן, יכולה להביא, כאמור לעיל, לפציעת העצם בדרגות שונות, ובמקרים חריגים אף לשבר. 

נשים בלבד – לידה והיריון

היריון, כידוע להורים לילדים, נחלק לשלושה שלישים. המהלך השליש האחרון, עובר גוף האישה שינויים הורמונליים רבים, מה שמביא, לא פעם, לכאבים בעצם הזנב. 

אומנם השינויים האמורים הם הכרחיים לטובת הלידה, שכן במהלך הלידה תנועתיות של עצם הזנב נדרשת. אולם, פעולה זו יכולה להביא גם ליצירת עומס על השרירים, הרצועות והגידים המקומיים, ובכך, להביא לכאב מקומי. 

יושבנות – הצרה של העולם המערבי

יושבנות, או במילים פשוטות, ישיבה ממושכת, היא אחת מהבעיות המהותיות שעולות בשנים האחרונות בעולם המערבי. לאור העובדה שמשרות רבות בעולם בן ימינו הן משרות משרדיות, אשר מובילות לישיבה ממושכת, רבים מורידים את שיעור הפעילות הפיזית שלהם, ומגיעים למצב של לקות רפואית.

אחת הלקויות המדוברות הינה כאבים מקומיים בעצם הזנב. על פי רוב, יושבנות תוביל לכאבים באזור ככל שהישיבה הינה על שטח צר או נוקשה. משכך, ההמלצה העיקרית היא להימנע מישיבה על משטחים מסוג זה.

משקל – לא טוב משני הצדדים

הסיבה להגדרה הכפולה בכותרת היא שהן השמנת יתר, והן תת משקל, הינם מצבים בעייתיים, בכל הנוגע לכאבים בגב התחתון. לעניין תת משקל, ניתן לקבוע כי כאשר אדם מצוי בתת משקל, שיעור השומן באזור האחורי שלו נמוך. משכך, ישיבה תוביל לחיכוך משמעותי בין עצם הזנב לבין המשטח, ומכאן, הדרך לכאבים ולדלקות קצרה במיוחד.

אולם, גם שומן ברמה גבוהה יכול להשפיע לרעה על עצם הזנב. משקל עודף, לא פעם, מביא ללחץ גבוהה על נקודות שונות בגוף, ובהן עצם הזנב. שיעור שומן גבוהה בגוף יכול להביא לשינוי זווית עצם הזנב, כך שתפנה מעט אחורה, אשר מביאה למצב של כאבים בעצם הזנב. 

הפתרון – מושב אגרונומי

כנגד הבעיה שתוארה לעיל באריכות, עולה פתרון אשר מתגלה כיעיל ומסייע לשיכוך ואף למניעת הכאבים כליל, הוא מושב אגרונומי שניתן להזמין כאן באתר חברת ליברטי. 

מושב זה נועד להפחתת כאבים הנובעים מהסיבות לעיל בגב התחתון, מפזר את משקל המשתמש בצורה שווה, ומפחית את הלחץ שנוצר על האזור. המושב, אשר צורתו דומה לצורת האות האנגלית U, נועד להנחה על כיסא. למושב מגרעת מאחור אליה שוקע במהלך הישיבה עצם הזנב ובכך פוחת הלחץ המופעל על הגב התחתון.

לצפייה ולהזמנת כריות ומושבי נוחות לחצו כאן או על התמונה הבאה:

מאמרים נוספים

  0
  העגלה שלך
  יש להוסיף 350.00 עלות מוצרים על מנת להגיע לסכום המקנה משלוח חינם
  350
  העגלה שלך ריקהמעבר לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   כיף לראותך! כנס/י לאתר
   כיצד אפשר ליצור איתנו קשר