שירות ומרכז הזמנות 1700-70-22-70

כסא גלגלים סיעודי

לסבתא וסבא מגיע הטוב ביותר

תועלתו הגדולה של כיסא הגלגלים, הפכה אותו לכלי עזר פופולארי מאוד במצבי מוגבלות תנועה שונים. אחת האוכלוסיות שנזקקות לכך במיוחד, היא אוכלוסיית הקשישים. כיצד נבטיח, שאנו בוחרים עבורם את כיסא הגלגלים הטוב ביותר?

עקרונות המפתח בבחירה

כיסאות גלגלים אולי נראים פחות או יותר אותו הדבר, אך זה כך רק בעיני מי שלא מתמצא בתחום זה. ישנו למעשה מגוון רחב של אפשרויות לגבי בחירת כסא גלגלים סיעודי. בהתאמת הכיסא לאדם, יש לקחת בחשבון בעיקר את אופן השימוש המיועד עבור כיסא הגלגלים. המחיר הוא היבט חשוב, שעשוי להכתיב סינון נוסף. בכל מקרה, הכיסא הספציפי שייבחר לבסוף, חייב להיות לא רק מתאים למטרתו ולתקציב, אלא גם נוח לשימוש. 

בחירת סוג

חלוקה ראשית שימושית של סוגי כיסאות הגלגלים, היא בין כיסאות גלגלים ממונעים ל”ידניים”. הכיסאות הממונעים הם באופן טבעי הסוג היקר והמשוכלל ביותר. הכיסאות שמונעים ידנית לעומת זאת, הם הנפוצים והזולים יותר. כיסא גלגלים לשימוש שוטף ומגוון, יהיה לרוב גדול יחסית, חזק ועמיד. חשוב להכיר שתי ואריאציות לכך: 

כסא גלגלים להעברה – כיסא גלגלים שמתאים בעיקר לצורך העברה של המטופל בין מרחקים קצרים (למשל, בין המיטה לשירותים או בין הבית לרכב). מדובר על כיסאות קלים מהרגיל ונוחים מאוד לתפעול, דברים שמקלים על ביצוע פעילות כזו.  

כיסא גלגלים צר – כיסא גלגלים שהוא צר ברוחבו יותר מהרגיל, לעתים הכרחי בגלל הנסיבות ולעתים עשוי להקל על השימוש השוטף. למשל, כאשר מבנה הדירה מחייב תנועה עם הכיסא דרך מעברים צרים. 

בחירת מאפיינים ספציפיים

משקל הוא היבט משמעותי ולא רק לגבי ” כסא גלגלים להעברה”. משקל הכיסא משפיע על קלות השימוש בו, על ידי האדם המוגבל בתנועתו או מי שמסייע לו. הדבר בא לידי ביטוי במיוחד, כאשר יש להרים את הכיסא (לתוך רכב או לאחסון). עוד משמעותיים ממדי כיסא הגלגלים, כולל היבט הרוחב (מבחינת יכולת עבירות) וכן גודלו לאחר קיפול (מהיבט האחסון). הגלגלים הם חלק חשוב במיוחד, בו יש דגמים ושכלולים שונים. מבחינת נוחות, משמעותי כמובן הכיסא. הדבר מתבטא בתכונות כמו גובה הכיסא ביחס לרצפה, ממדי הכיסא ועומקו. משענות הכיסא השונות משמעותיות אף הן לנוחות, כולל משענת הגב, משענות הידיים וכן משענות הרגליים. 

בחירת אביזרים משלימים

בין האביזרים שנדרשים לעתים קרובות עבור כיסא הגלגלים, בולט נושא כריות הישיבה. כריות אלה עשויות להיות בנויות באופן שמונע או לפחות מצמצם היווצרות פצעי לחץ (מישיבה ממושכת), עם חור במרכזן (עבור הסעה לשירותים) או להיות אטומות לנוזלים. ניתן לרכוש גם חגורות לכיסא הגלגלים וכן שולחן נייד, אשר לרוב יאפשר כיוון של הגובה. בנוסף לכיסא הגלגלים או לבסוף במקומו, עשויים לרכוש גם הליכון (עם או בלי גלגלים) ומקלות הליכה.

מאמרים נוספים

  0
  העגלה שלך
  יש להוסיף 350.00 עלות מוצרים על מנת להגיע לסכום המקנה משלוח חינם
  350
  העגלה שלך ריקהמעבר לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   כיף לראותך! כנס/י לאתר
   כיצד אפשר ליצור איתנו קשר