שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שירות ומרכז הזמנות

1-700-70-22-70

קביים למבוגרים

1893596

קביים למבוגרים מיועדים לקטועי רגליים וכן להקלה ולשיקום לאחר תאונה או ניתוח ברגליים. כדי להאיץ את השיקום חשוב להקפיד על קביים מותאמים ונוחים, בעיקר כאשר מדובר באדם מבוגר ובפרט אם היה מרותק כמה חודשים למיטה סיעודית. איזה קביים למבוגרים קיימים בשוק ומה גובהם המומלץ: קביים אקסלריות עם תמיכה בבית השחי, גובה מומלץ של קביים אקסלריות הוא בין 113 ל-133 ס”מ. קביים קנדיות בעלי ידיות אורתופדיות וקביים קנדיות בעלות ידיות אנטומיות. הגובה המתכוונן של הקביים הקנדיות המתאים למבוגר הוא בין 75 ל-98 ס”מ, תלוי בחברה המייצרת.

מה זה קביים קנדיות וקביים אקסלריות? 

קב קנדית בנויה ממוט אשר בראשו מותקן חישוק אליו מושחל זרועו של הנכה, באמצע המוט בניצב אליו בגובה כף היד מותקנת ידית. כשהוא רוצה לצעוד קדימה הוא עומד על רגלו הבריאה, מצמיד את שני הקביים לשני ידיו, לוחץ בחוזקה על שני ידיות הקביים והודף את כל הגוף קדימה, לסיום הפעולה הוא מנחית את גופו על רגלו הבריאה. עד כאן תיאור של פסיעה אחת… וכך צעד אחר צעד עד שמגיע ליעדו. קביים אקסלריות דומות ברעיון לקביים הקנדיות אך כאן במקום מוט אחד הקב מורכב משני מוטות שיורדים כלפי מטה ונעשים יותר ויותר צרים עד שמתחברים למוט אחד הנוגע ברצפה, במקום החישוק העליון ישנו ספוג המחובר לשני המוטות שעליו נסמך בית השחי, ידיות המאחז אינן בולטות כלפי חוץ אלא מחוברות גם הן לשני המוטות.     

סוגי קביים נוספים ואביזרים משלימים

למעוניינים להשקיע ישנם קביים ארגונומיות יקרות בעלי ידית אחיזה ורצועה מתכווננות, הידיות מרופדות וכן קיימת משענת מיוחדת לברכיים. בנוסף, הם מכילים לחצני מצוקה ותאורה. עלותם של קביים אלו הם פי שלוש ויותר מעלות של קביים סטנדרטיים. כמו כן, ישנם קביים מיוחדות עם פטנט ייחודי המחלק את העומס בין כף היד לאמה, ועל ידי כך לא נגרם נזק לכף היד. מוצר נוסף בתחום הקביים למבוגרים הוא קביים עם תמיכה מיוחדת לברך. אביזרים משלימים לקביים: תחתית לקביים עשוי מגומי גמיש. תחתית מיוחדת עם גומי מסתובב למניעת החלקה.    

על מה לשים דגש בבחירת קביים למבוגרים?

כשבוחרים קביים למבוגר יש לשים לב על ידיות האחיזה שיהיו בגובה מתאים ולא יגרמו להתעקמות של שורש כף היד. יש לשים לב שהקביים לא יהיו כבדים מדי. חשוב לשים דגש על נוחות בידיות האחיזה ובכלל. אם מתאפשר, מומלץ לנסות מספר סוגי קביים לפני הקנייה כדי לבדוק את רמת הנוחות ואת קלות הניוד באופן אינדיבידואלי. מומלץ לרכוש קביים טלסקופיות שניתן לכוונן לפי הגובה הרצוי גם לאחר הקנייה. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע המתמצא בהתאמת הקביים המתאימות ביותר. כמו כן, גם אם מדובר בקנייה מתוך לחץ של זמן מומלץ לעשות סקר שוק קצר כדי לוודא שלא תשלמו מחיר מופרז. 

אהבת את הכתבה? שתף עם חברייך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

יצירת קשר

mati2

לחברה מערכת ניהול מאושרת של מכון התקנים

אודות ליברטי

חזון החברה הינו הכרת תודה להורינו היקירים לסבים ולסבתות שלימדו אותנו כל כך הרבה על החיים במהלך השנים ומעניקים לנו השראה יום אחר יום.
צוות החברה שם כמטרה את התאמת המוצר לכל לקוח באופן מדוייק ככל הניתן על מנת לאפשר לבני גיל הזהב לחיות בכבוד ובנוחות מרבית.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פניה, צוות ליברטי

mastercard visa
2020 © כל הזכויות שמורות לחברת ליברטי
Font size
ניגודיות