שירות ומרכז הזמנות 1700-70-22-70

lonly

4 דרכים להתמודדות עם הבדידות בגיל השלישי

זה הזמן לעשות דברים שבעבר לא היו לכם את הזמן והראש הפנוי לעסוק בהם. הנה מספר דוגמאות לעיסוקים שיסייעו לכם להתמודד עם תחושת הבדידות שעלולה לתקוף אתכם לפעמים:

 • אמצו בעל חיים – הבית ריק ואתם מתגעגעים למישהו שיקבל את פניכם בשמחה כשאתם שבים הביתה? גשו לאחת העמותות הקרובות לביתכם ואמצו לעצמכם חבר פרוותי. הקפידו להתייעץ עם המתנדבים במקום ולוודא שרמות האנרגיה של הכלב/ החתול תואמות את אלה שלכם. זו יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה והצלה של ממש עבורו (וגם עבורכם).
 • התנדבות בעמותות שונות – ישנן עמותות רבות המשוועות למתנדבים. בחרו לעצמכם עמותה שמטרתה קרובה לליבכם וצרו איתה קשר. תחושת הסיפוק שתחושו, בצד היציאה מבין ארבעה קירות הבית, תפגנה את תחושת הבדידות עד מהרה.
 • מעבר לדיור מוגן – אחד מהגורמים בתחושת הבדידות הוא חוסר המפגש ביניכם לבני גילכם. מן הסתם, לילדיכם ולנכדיכם יש נושאי שיחה אשר מעניינים אותם ואתכם מעט פחות, ולהפך. מעבר לדיור מוגן עצמאי, המנהל קהילה חברתית תרבותית ופעילויות משל עצמו יכול להוות פתרון מעולה ולפתוח לכם פתח לחוויות ולהיכרויות חדשות ומעניינות.
 • מציאת תחביב חדש – תמיד חלמתם לצייר, אולם לא היה לכם חדר פנוי כדי למקם בו את פינת העבודה שלכם? תמיד רציתם ללמוד שפה נוספת, אבל לא הצלחתם למצוא לכך את הזמן? כעת עומדים לרשותכם המקום, הזמן ואף הראש הפנוי מאחריות לילדים – זה הזמן להגשים את כל מה שחלמתם לעשות.

לסיכום:

תוחלת החיים שלנו עלתה והגיל השלישי פוגש אותנו מלאי מרץ ומסוגלים כמעט להכל. אל תבזבזו את הזמן בשקיעה ברחמים עצמיים, זה הזמן שלכם לעצמכם – נצלו אותו עד תומו.

מאמרים נוספים

  0
  העגלה שלך
  יש להוסיף 350.00 עלות מוצרים על מנת להגיע לסכום המקנה משלוח חינם
  350
  העגלה שלך ריקהמעבר לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   כיף לראותך! כנס/י לאתר
   כיצד אפשר ליצור איתנו קשר